fahriye evcen resimleri ve hakkında bilgi

Fahriye EvcenFahriye EvcenFahriyeEvcen.Net - Fahriye Evcen Fan Sitesi - Forum - Resim - Wallpaper - Yaprak Dökümü - FahriyeEvcen

   HAKKINDA

Fahriye Evcen de setlerimize Almanya’dan tesadüfen transfer olmuş bir isim. Ama şanslı bir isim çünkü daha ilk projesinde Fatma Girik’le başrol oynama şansına erişti. Kanal D’deki Hasret adlı dizide evin en küçük kızı Songül’ü canlandıran Evcen’in hedefi Türkiye’de işiyle adından söz ettiren bir oyuncu olmak.


Türkiye’ye tatil için geldim. Oya Aydoğan’ın sunduğu bir sabah programına seyirci olarak katılmıştım. İlgilendi benimle, arkası geldi. Abdullah Oğuz Ajans’a bağlıyım. Bir aydır Hasret ekibindeki değerli oyuncularla birlikte çalışıyoruz.


Tedirgindim başta. Fatma Girik’in karşısında oynamak kolay değil, zaten profesyonel bir oyuncu değilim. Ama işe başladıktan sonra o kadar rahatladım ki... Fatma Hanım insanı çok güzel motive ediyor. Oyunculuk adına ondan çok şey öğreniyorum ve daha çok şey öğrenip sayesinde oyunculuğumu geliştireceğime inanıyorum.


Ailemin büyük kısmı Almanya’da. Burada annemle yaşıyorum. Boş zamanımı da annemle geçirmeye çalışıyorum çünkü çok yalnız kalıyor ben çekimdeyken. Annem de çok beğendi diziyi, zaten Fatma Girik’in büyük hayranı.


Konservatuvara girmek için bu sene sınavlara başvuracağım. Kazanabilirsem her şey daha düzenli olacak. İstanbul’da kalmayı, oyuncu olarak kendimi geliştirmeyi düşünüyorum. Çocukluğumdan beri tiyatroya ilgim vardı ama televizyonu fazla düşünmüyordum. Almanya’da lisede 2 senelik tiyatro eğitimi aldım.


Siz izlerken ağladınız, ben Fatma Girik’le karşılıklı oynarken nasıl ağladım! Bazı sahnelerde sahici gözyaşları döktüm. Anneyi o kadar sahici oynuyor ki ağladım. O an ona inanmamak mümkün değil. Kendinizi kaptırıyorsunuz.


İlkokulda Türkçe eğitim aldım 4 sene, onun çok yardımı oldu. Bir dili küçükken öğrenmek çok daha avantajlı oluyor. Takıldığım yerler oluyor, ama sağolsun arkadaşlar yardım ediyorlar.


Edremit’te bazen çekimi seyretmek isteyenler o kadar kalabalık oluyordu ki, sette oyunculara yer kalmıyordu. İnsanların setten uzak tutulmaması biraz tuhafıma gitmişti. İnsanlar da tabii merak ediyorlar.


Almanya’da disiplin her işte çok önemli. Ben de her şeyde disipline çok önem veren bir insanım. Başlarda biraz zorluk çektim ama bu meslek sonuçta böyle. Ayakta uydurmak zorundayım. Herhalde zamanla ben de daha fazla alışacağım.


Genelde Almanca okuyorum. Schiller, Goethe, Brecht okuyorum, daha çok eski edebiyatı seviyorum. Modern Alman edebiyatı biraz soğuk geliyor bana. Türk edebiyatına da ilgim var ama o kadar büyük bir alan ki, insan nereden başlayacağını bilemiyor. Zamanla bu açığımı da kapatacağım...
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !